НУШ

 Нова українська школа

НУШ в 5-6 класах

У 2022/2023 навчальному році освітня реформа «Нова українська школа» продовжить активно впроваджуватися у базовій школі. За новим Державним стандартом базової середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898, та новими модельними навчальними програмами, що реалізують цей стандарт освіти (https://imzo.gov.ua/model-ni-navchal-ni-prohramy/), почнуть працювати учні 5 класів усіх закладів загальної середньої освіти України.

 

Для ефективного орієнтування у новоствореному навчальному контенті Інститутом модернізації змісту освіти підготовлено ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи» (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mC99CMln4MEbhW_G4v62ptgK8i0MpJAv/edit#gid=1559956736), де усі навчальні та навчально-методичні матеріали розподілено за освітніми галузями Державного стандарту базової середньої освіти та відповідно до модельних навчальних програм

 

Працівниками Львівського обласного інституту розроблено "Конструктор створення освітніх програм" на допомогу шкільним командам в підготовці освітньої програми закладу освіти. Даний конструктор можна завантажити за наступним покликанням: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Z9-NnjUueCUB6iYq7CgTrLb0l_XalIz2/edit?usp=sharing&ouid=117151624308704604093&rtpof=true&sd=true

 

Державний стандарт початкової загальної освіти

Державний стандарт базової середньої освіти


ТИПОВА ОСВІТНЯ ПРОГРАМА 5-9 класи НУШ

Освітні програми: перехід на сайт МОН України  

Освітня програма – це єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих закладом загальної середньої освіти для досягнення учнями результатів навчання. Основою для розроблення освітньої програми є Державний стандарт загальної середньої освіти відповідного рівня.

Освітня програма має містити: 

  • загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти;
  • вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмою;
  • перелік, зміст, тривалість і взаємозв’язок освітніх галузей та/або предметів, дисциплін тощо, логічну послідовність їх вивчення;
  • форми організації освітнього процесу;
  • опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;
  • інші освітні компоненти (за рішенням закладу загальної середньої освіти).

Освітня програма схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується його керівником.

Міністерство освіти і науки України затверджує типові освітні програми, які спрямовані на реалізацію мети та завдань освітньої галузі. Заклади загальної середньої освіти можуть використовувати типові або інші освітні програми. Освітні програми, що розробляються на основі типових освітніх програм, не потребують окремого затвердження центральним органом забезпечення якості освіти.
На основі освітньої програми заклад освіти складає та затверджує навчальний план, який конкретизує організацію освітнього процесу.

Навчальні програми предметів та курсів створюють вчителі (самостійно або об'єднавшись) на основі Стандарту, або за зразком типової (модельної) навчальної програми.

Інститут педагогіки НАПН України підготував повний комплект навчально-методичних матеріалів для забезпечення реформи НУШ

2. ПРО НАДАННЯ ГРИФА «РЕКОМЕНДОВАНО МІНІСТЕРСТВОМ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ» ПІДРУЧНИКАМ ДЛЯ 5 КЛАСУ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

3. ПЕРЕЛІК ОСВІТНІХ ПРОГРАМ  НУШ (5–9 КЛАСИ)

Пропонуємо вашій увазі чинні модельні навчальні програми з усіх навчальних предметів, інтегрованих курсів і міжгалузевих інтегрованих курсів для 5–9 класів Нової української школи.

У модельних навчальних програмах, затверджених наказом МОН №795, визначено орієнтовну послідовність досягнення очікуваних результатів навчання учнів, зміст навчального предмета та види навчальної діяльності учнів.

Спираючись на модельні навчальні програми, заклади освіти можуть розробляти власні навчальні програми.

Модельні навчальні програми згруповано на сайті в тематичні розділи відповідно до освітніх галузей. Окремо представлені модельні програми інтегрованих курсів і програми з мов і літератур для закладів освіти з навчанням мовами корінних народів і національних меншин.

МОДЕЛЬНІ НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ  ДЛЯ  5–9 КЛАСІВ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ:

 

Немає коментарів:

Дописати коментар